Pedikúra

Co uděláme jako první každý den, když ráno vstáváme z postele? Postavíme se na nohy! A pak je namáháme, zatěžujeme nebo naopak vystavujeme dlouhému sezení a zavíráme je do stísněné neprodyšné obuvi. Měli bychom jim tedy poskytnout také úlevu, relaxaci a pravidelnou péči. Aby Vám nohy sloužily tak, jak je potřeba, dopřejte jim péči, jakou si zaslouží – profesionální pedikúru.

Upravené nohy jsou vizitkou každé ženy a KAŽDÉHO MUŽE. Ale hlavně je důležité o nohy pečovat, abychom chodili správně a bez bolesti.

Starejte se o své nohy, nosí Vás celý život....!

 

Pedikúra přístrojová (suchá)

Suchá pedikúra je hitem posledních let. Je to moderní, sofistikovaná a bezpečná metoda péče o nohy. Nedochází zde k manipulaci se skalpelem, nehrozí pořezání, kůže nohou se nerozmáčí v teplé vodě. Používá se speciální bruska, která obrušuje nehty a ztvrdlou kůži a na závěr procedury se vmasíruje hydratační pěna či krém. Díky tomu je metoda obzvláště vhodná pro diabetiky, klienty trpící plísněmi, vysokým tlakem, cévním onemocněním a podobně. Speciální frézky si hravě poradí i s deformovanými či ztluštělými nehty.

 

   

Pedikúra klasická (mokrá)

Mokrá pedikúra je metoda používaná již desítky let, prováděná "na mokro" a je vlastně profesionální obdobou domácí péče o nohy

Základní ošetření zahrnuje změkčující a dezinfekční lázeň, odstranění přebytečné zrohovatělé kůže na ploskách a na patách, případně odstranění otlaků a kuřích ok skalpelem, zkrácení a úprava nehtů, ošetření nehtové kůžičky a promasírování chodidel krémem. 

Další doplňkové procedury jsou uvedené v ceníku.

  

 

Rovnání nehtů 

Trápí vás zarůstání nehtů? Řešením je ORTONYXIE!

ORTHOS = rovný a ONYX = nehet, proto ortonyxie, obor, který řeší nápravu problematických nehtů. Stejně jako v ortodoncii se zabývá rovnáním, nikoli však zubů, ale nehtů. Z ortodoncie je také přenesený název „rovnátko“. Používá se však také výraz „špona“.

Je to bezbolestná neinvazivní a spolehlivá metoda, která vám pomůže vyřešit i dlouholeté trápení.

Princip nehtové korektury:

Dlouhodobým tlakem jemné síly působí na okraje nehtu, aby došlo k jejich postupnému narovnání v návaznosti na to, jak nehet sám a přirozeně roste. Proto je délka rovnání přímo úměrná více faktorům, jako jsou zdravotní stav nehtu, stupeň jeho deformace, příčina deformace a také disciplína a spolupráce klienta. Narovnání nehtu má trvalý charakter za předpokladu, že již nebude chybně vystříháván, nebude docházet k mechanickému poškozování nehtu, tlaku v obuvi a jiným mikrotraumatům. 

Existuje několik druhů nehtových rovnátek, v zásadě se však dělí na plastové(nalepovací), kovové(drátkové) a kombinované.

Také u nás v salonu ALMA můžete využít tuto službu. Aplikujeme, dle našeho názoru, nejjednodušší a nejefektivnější metody: plastovou šponu IMKOR nebo drátkové rovnátko ROSS FRASER.

IMKOR: Pružný proužek, který se speciálním lepidlem připevní na nehet a pomalu, postupně nutí nehet, aby se vyrovnal. Nalepení předchází krátká příprava nehtu - vyšetření, vyčištění nehtových valů, úprava tvaru nehtu, zbroušení, případně ošetření místa, kde nehet zarůstá. Celá aplikace jedné špony trvá přibližně 15-30 minut. Cca po měsíci špona ztrácí svou funkci, lehce se odstraní a na dorostlý nehet se aplikuje špona nová. IMKOR špona je plochá, nepřekáží v obuvi, má barvu podobnou barvě nehtu a není problém nehet nalakovat.

  

ROSS FRASER: zhotovení drátkového aparátku je vhodné tam, kde by nalepení bylo problematické vzhledem k potící se noze nebo mokvající ráně. Upevňuje se totiž zaháknutím pod okraje nehtu. Je vytvořen přímo na míru na konkrétní nehet a zafixován speciálním gelem. Přibližně po měsíci je opět potřeba rovnátko obnovit.

  
 

Kterou metodu zvolit? Situaci posoudí pedikérka a při konzultaci s klientem vybere a doporučí nejvhodnější postup.